• El Gordo - Španielske loto

  Španielske loto El Gordo de la Primitiva bolo po prvýkrát predstavené v roku 1993. Lotéria El Gordo patrí k obľúbeným lotériám nielen v Španielsku, ale aj vo svete. Aj vďaka najbohatšími finančnými tombolám: vianočnou - Navidad, novoročnou - El Nino, letnou - Verano, ... je známe po celom svete.

   

  UPOZORNENIE !!!

  Ak ste nový hráč, pred podaním čísel je potrebná registrácia!

  Please complete your selection. You have already selected %LIMIT% numbers in this ballset. You still have some numbers selected. If you continue these will not be included in your purchase. Do you want to continue?
 • Ako tipovať El Gordo ?

  Ako tipovať El Gordo ?

   

  El Gordo je číselné loto, pri ktorom tipujúci tipuje 6 čísel tak, že 5 hlavných čísel tipuje z 54 čísel číselného radu od 1 do 54 a súčasne tipuje 1 dodatkové číslo z 9 čísel číselného radu od 1 do 9.


  Tipujúci vyhráva cenu, keď uhádne dodatkové číslo lota. Ak uhádne všetkých 6 čísiel lota, vyhráva JACKPOT.


  Alebo nechajte náš systém, nech to urobí za Vás. (NÁHODNÉ ČÍSLA)

   

  O lotérii

  O lotérii

   

  Španielske loto El Gordo de la Primitiva (v jednoduchosti možno preložiť ako "veľký") obyčajne známe ako El Gordo, je jedným z Loterías Apuestas del Estado (Španielske štátne lotérie).


  ElGordo je lotériová hra, ktorá bola po prvýkrát predstavená v roku 1993.
  Pôvodne sa žrebovanie konalo raz mesačne, ale v októbri 1997 sa zmenilo na týždenné.


  Žrebovanie lota je každú nedeľu o 13:00 SEČ (stredoeurópskeho času).
  Minimálna výška jackpotu je 5 miliónov EUR a navyšuje sa, dokým ho niekto nevyhrá. Rekordný JACKPOT sa vyšplhal na viac ako 22.000.000 EUR.


  "Vianočné" El Gordo Navidad - ide o najväčšie lotériové žrebovanie (tombolu) na svete. Celková suma finančných výhier je 2.3 miliardy EUR s prvou cenou 555.000.000 EUR. Je to najdôležitejšie mimoriadne žrebovanie v Španielskej národnej lotérii. Žrebovanie sa uskutočňuje 22. decembra každý rok a trvá 3-4 hodiny pokiaľ sa vyžrebujú všetky ceny.
  Tikety na toto veľké žrebovanie tomboly, si môžete zakúpiť už od začiatku júla.


  Z výhry cez € 2.500 sa platí 20% daň!