• OzLotto - Austrálske loto

  OZ Lotto je prvou Austrálskou národnou lotériou a je druhá najväčšia s minimálnym JACKPOT-om AUD 2.000.000 dolárov v Austrálii.

   

  UPOZORNENIE !!!

  Ak ste nový hráč, pred podaním čísel je potrebná registrácia!

  Please complete your selection. You have already selected %LIMIT% numbers in this ballset. You still have some numbers selected. If you continue these will not be included in your purchase. Do you want to continue?
 • Ako tipovať OZLotto ?

  Ako tipovať OZLotto ?

   

  Čísla OZ Lotto sú žrebované v zariadení obsahujúcom 45 loptičiek, ktoré sú označené číslami od 1 do 45. Hráč tipuje 7 čísel zo 45.


  Žrebuje sa 9 čísel, z ktorých prvých 7 čísel sú vyžrebované ako hlavné a zvyšné 2 čísla lota sú dodatkové.


  Alebo nechajte náš systém, nech to urobí za Vás. (NÁHODNÉ ČÍSLA)

   

  O lotérii

  O lotérii

   

  Oz Lotto je Austrálska národná lotériová hra, ktorú spravuje firma Tattersall a žrebovanie lota je každý utorok večer. OZ Loto bolo spustené 26. februára 1994, ako prvá plne podporovaná austrálska národná loto hra.


  Toto loto bolo pôvodne rovnaké ako Austrálske Loto hrané v sobotu. Spočiatku sa žrebovalo 6 čísel z číselného radu od 1 do 45. Avšak, od 18. októbra 2005, sa žrebuje 7 čísel. V súlade s touto zmenou, sa značka Oz Lotto zmenila v mnohých štátoch, aby zdôraznila siedme žrebované číslo (ako Super 7 je Oz Lotto v regiónoch Tatts, a Oz 7 Lotto v Queenslande). Vzhľadom na zavedenie siedmeho čísla, Oz Lotto ponúka ďaleko väčšie šance na vyššie jackpoty. Jackpot  Oz Lota začína na AUD 2.000.000 dolárov.

   

  V súčasnosti Oz Lotto drží rekord pre najväčší austrálsky jackpot.  Pôvodne bola garantovaná výhra 90 miliónov austrálskych dolárov.  30. júna 2009 si dvaja výhercovia (z Queenslandu a Južnej Austrálii) rozdelili výhru 106,549,984.76 AUD.

  Žrebuje sa 9 čísel, z ktorých prvých 7 čísel sú vyžrebované ako hlavné. Posledné 2 čísla sú doplnkové. Tieto doplnkové čísla lota sú používané na stanovenie 2. až 7. ceny, viď tabuľka:


  1.  cena (JACKPOT):  všetkých 7 hlavných vyžrebovaných čísel
  2.  cena:  6 hlavných vyžrebovaných čísel a jedno z dvoch dodatkových čísel
  3.  cena:  6 hlavných vyžrebovaných čísel
  4.  cena:  5 hlavných vyžrebovaných čísel a jedno z dvoch dodatkových čísel
  5.  cena:  5 hlavných vyžrebovaných čísel
  6.  cena:  4 hlavné vyžrebované čísla
  7.  cena:  3 hlavné vyžrebované čísla a jedno z dvoch dodatkových čísel